Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą zapalną i autoimmunologiczną

Reumatoidalne zapalenie stawów
Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą zapalną i autoimmunologiczną, która powoduje atak układu odpornościowego na cienką błonę, która tworzy linie stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest postępujące i upośledzające i może wpływać na wygląd i funkcję rąk i innych części ciała poprzez uraz stawów i struktur tkanek miękkich. Często deformuje stawy palców i zmusza palce do zgięcia, utrudniając ruch. Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka 1 na 100 Amerykanów i jest trzy razy częstsze u kobiet niż u mężczyzn.

Podczas gdy wielu pacjentów doświadcza zaostrzeń, a następnie okresów remisji, czasami choroba staje się coraz poważniejsza. Deformalność, obrzęk, erozja kości i ból są częstymi objawami. Pacjenci mogą również formować grudki tkanki, zwane guzkami, na kostnych wypukłościach, takich jak łokieć. Czasami choroba atakuje inne narządy ciała, takie jak serce, oczy i płuca. Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że ​​nie ma lekarstwa; jednak wczesne i agresywne leczenie może doprowadzić reumatoidalne zapalenie stawów do remisji.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w skutecznym diagnozowaniu i leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, Wydział Reumatologii Uniwersytetu Michigan jest w stanie osiągnąć swój najważniejszy cel: poprawić jakość życia naszych pacjentów.

Badania reumatoidalnego zapalenia stawów w badaniu UM mogą spowodować różnicę
W University of Michigan Health System staramy się spełniać potrzeby naszych pacjentów przy użyciu nowych technik i technologii. W rzeczywistości naukowcy z University of Michigan odkryli ostatnio mechanizm molekularny, który wyzwala reumatoidalne zapalenie stawów, i mamy nadzieję wykorzystać nasze odkrycie do opracowania nowatorskich metod leczenia tej wyniszczającej choroby. [[link do komunikatu prasowego]]

Objawy reumatoidalnego zapalenia stawów
Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, ważne jest, aby zobaczyć reumatologa w celu znalezienia właściwej diagnozy i leczenia, które spowolni postęp choroby. Typowe objawy to:

Obrzęk stawów i okolicy, w szczególności rąk i stóp
Ból i sztywność stawów, szczególnie dłoni i stóp
Ciepło w stawach
Symetria opisanych powyżej objawów – Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą symetryczną, co oznacza, że ​​odczujesz objawy w tym samym miejscu po obu stronach ciała
Zmniejszony zakres ruchu
Brak apetytu
Zmęczenie
Niedokrwistość
Niska gorączka
Diagnoza reumatoidalnego zapalenia stawów
Oprócz badania lekarskiego i historii medycznej, nasz zespół opieki nad University of Michigan może użyć następujących metod do diagnozy reumatoidalnego zapalenia stawów:

Badania krwi w celu identyfikacji przeciwciał i poziomów stanu zapalnego
Zdjęcia rentgenowskie lub MRI
Arthrocentesis lub arthroscopy: minimalnie inwazyjne techniki, które wykorzystują instrumenty wielkości ołówka i maleńką kamerę, aby zobaczyć wnętrze ciała
Zamknięta biopsja maziówki – biopsja płynu w stawie
Analiza płynu maziowego
Ultradźwięk
Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów
Lek

Leki stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów obejmują:

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak Advil, Motrin, Aleve itp.
Kortykosteroidy, takie jak prednizon
Leki przeciwreumatyczne modyfikujące przebieg choroby (DMARD), zazwyczaj metotreksat
Środki biologiczne: nowe leczenie, które może blokować określone aspekty odpowiedzi immunologicznej
Zmiany stylu życia

Zmiany w stylu życia będą wymagały wprowadzenia łagodnego programu ćwiczeń i edukacji w zakresie radzenia sobie z ograniczeniami powodowanymi przez tę chorobę. Zespół reumatologów i terapeutów University of Michigan nauczy Cię ważnych umiejętności związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów, takich jak używanie środków pomocniczych do codziennych czynności, szynowanie i unikanie uszkadzania obrzękniętych stawów.

Chirurgia

Jeśli twój ból trwa, lub jeśli leczenie niechirurgiczne nie pomaga, możemy zaproponować ci operację. Naszym celem będzie zmniejszenie bólu, poprawa funkcji, naprawa uszkodzeń i poprawienie wyglądu twoich stawów.

Leczenie chirurgiczne może obejmować usunięcie spuchniętej tkanki ze stawów lub wokół ścięgien, co może zmniejszyć ból i zapobiec większemu uszkodzeniu ścięgien. Jeżeli ścięgno zostało już uszkodzone, można wykonać zabieg chirurgiczny w celu naprawy uszkodzenia. Guzki reumatoidalne można usunąć chirurgicznie, aby poprawić wygląd i komfort. W niektórych przypadkach kostki ręki mogą być leczone za pomocą artroplastyki, procedury, w której wstawiane są sztuczne kostki (wykonane z gumy silikonowej lub innego materiału). Może to poprawić wykorzystanie dłoni i zmniejszyć ból. Zabiegi chirurgiczne wykonywane na reumatoidalnej dłoni i nadgarstku są często złożone i mogą wymagać fizycznej i / lub zawodowej terapii.

Procedury chirurgiczne w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów często wymagają leczenia pooperacyjnego. Okres zwrotu jest różny, w zależności od procedury. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań, konieczne jest kontynuowanie maksymalnego postępowania medycznego przed i po operacji.

Skontaktuj się z nami / umów się na spotkanie, dzwoniąc
Ortopedia w 734-936-5780
Usługi reumatologii w 888-229-3065
Wybór dostawcy opieki zdrowotnej jest bardzo ważną decyzją. Ponieważ jesteśmy bardzo doświadczeni w leczeniu zapalenia stawów i zapalenia stawów, chcielibyśmy pomóc Ci zbadać twoje możliwości. Odwiedź naszą stronę Kontakt, aby zobaczyć listę klinik i ich dane kontaktowe. Nasi pracownicy chętnie porozmawiają z Tobą o tym, jak możemy Ci pomóc.

Michigan Medicine Comprehensive Hand Center
Nasz zespół specjalistów w Kompleksowym Centrum Handlowym zajmuje się kompleksową opieką nad różnymi problemami rąk. Od urazów stawów, przez wrodzone warunki rąk, po najbardziej skomplikowaną rekonstrukcję, nasi specjaliści od ręcznego podejścia do każdego przypadku indywidualnie, z konkretnym planem zaprojektowanym w celu zmaksymalizowania przywrócenia zarówno formy, jak i funkcji. W zależności od rodzaju chorób rąk, z którymi borykają się nasi pacjenci, nasi lekarze pomogą określić najlepsze terapie lub procedury w celu zmaksymalizowania funkcjonalności ręki i normalnego wyglądu rąk. Odwiedź stronę Kompleksowe Centrum Ręczne, aby dowiedzieć się więcej o programie i skontaktować się z naszymi specjalistami od rozdań.